Projekt domu w stylu rustykalnym

Projekt domu w stylu rustykalnym, to było jedno z ciekawszych zadań projektowych jakie miałam. Wcześniej raczej zadania były proste – nowocześnie lub glamour. A tu taka niespodzianka. Dom, który dostałam do zaprojektowania to istniejący obiektem wybudowany 5 lat wcześniej, ale nie wykończony i zostawiony w stanie surowym zamkniętym. Dom ma 310 m2 i jest wybudowany wg projektu przywiezionego z USA, więc trochę z tzw. innej bajki. Właściciele, małżeństwo z dwojgiem dorastających dzieci, ze swoją wizją i dokładnie wiedzący, czego chcą.

Dom miał być wykończony w naturalnych materiałach, bez użycia środków chemicznych, lub z minimalną ich ilością. I miał to być projekt wnętrz domu w stylu rustykalnym.
Na podłogach w miejscach komunikacji pojawił się więc kamień naturalny, wapień – ponieważ dom jest zlokalizowany na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej więc mój wybór był dość oczywisty. Poza kamieniem, na podłogach zaproponowałam położenie szerokich, dębowych desek obrabianych ręcznie, olejowanych.

Najciekawsze okazało się zaprojektowanie łazienek, ponieważ też miała w nich umieścić naturalne drewno i kamień. Inwestorzy starali się unikać oczywistych rozwiązań. Znalazłam piękną kolekcję oksydowanych naturalnie baterii. Znalazłam je w ofercie włoskiej marki Treemme https://www.rubinetterie3m.it/en/index.html. Piękny nowoczesny design oraz perfekcyjne wykończenie i kolor rdzy dały efekt jakiego szukałam.
Drugi temat to oczywiście ceramika. Szukając czegoś oryginalnego trafiłam na włoską markę Cielo https://www.ceramicacielo.it/it/prodotti/per+collezione 
Cielo oferuje doskonały design, ale też możliwość wyboru koloru ceramiki. Poszaleć możemy w naturalnej kolorystyce ziemi (beże, brązy, zielenie, róże), możemy też pozostać przy tradycyjnej bieli lub czerni.

Ciekawym tematem była też dla mnie kuchnia. Oczywiście naturalne drewno, kamień, metal to podstawa. Wprowdziłam więc drewniane fronty, czarny blat ze spieku kwarcowego. przestrzenie pomiędzy szafkami zaprojektowałam metalową mozaikę Dune https://www.dune.es/en/products/emphasis-mosaico/materia-mezcla-de-materiales/eternal/187276
Właścicielka domu bardzo lubi witraże i koniecznie chciała, żeby pojawiły się w szafkach kuchennych – wybrałam prosty wzór z kremowym szkłem.

Prace nad projektem trwają, dalsze pomieszczenia się robią. Efekty wkrótce.

Projekt mieszkania do wynajęcia – realizacja

Projekt mieszkania do wynajęcia na krakowskim Kazimierzu dobiegł do szczęśliwego końca. Sądząc po komentarzach na portalach, na których można to mieszkanie wynająć, mieszkanie cieszy się powodzeniem. Wygląda na to, że bardzo się podoba. Projektując to wnętrze miałam na uwadze komfort odwiedzających je turystów. Dwie sypialnie mogą być od siebie oddzielone i tworzyć dwa samodzielne pokoje. Można też rozsunąć drzwi, dzięki temu jest przestrzennie i wygodnie.

Widok na kościół na Skałce, bliskość atrakcji Starego Miasta w Krakowie, no i oczywiście klimatyczny Kazimierz czynią je jeszcze bardziej atrakcyjnym.
Zresztą zapraszam do obejrzenia zdjęć z realizacji 🙂 Read more

Projekt mieszkania do wynajęcia

Projekt mieszkania do wynajęcia na tzw. wynajem krótkotrwały, to nie jest wbrew pozorom łatwe zadanie. Mnie ostatnio udało się stworzyć takie oto cudeńko. Mieszkanie jest zlokalizowane w Krakowie, przy samej Wiśle, a z ona jest widok na przepiękny Kościół na Skałce.

Gdy inwestorzy pokazali mi to mieszkanie, od razu pomyślałam, że chce zrobić projekt, który swoimi dekoracjami nie przyćmi widoku na kościół, a jedynie się w niego wpasuje i stanie się jakby ramą do tak pięknego obrazu.

Read more

Czy potrzebuję architekta?

 

Rozpoczynając remont często zastanawiamy się,czy potrzebuję architekta, czy dam radę samemu? Znalezienie na rynku architekta, to trochę jak szukanie przysłowiowej igły w stogu czegoś tam.. :). Czy faktycznie do zaprojektowania wnętrza mieszkania, domu czy naszego biura jest nam właściwie potrzebny architekt?  Urzędy raczej nie wymagają od nas dokumentacji takich projektów. Czy warto więc zapłacić za to zupełnie obcej osobie, ryzykując, że dostaniemy w zamian jej gusta, preferencje czy upodobania?

Read more

Feng shui w sypialni

Feng shui w sypialni zagwarantuje nam … co tu dużo ukrywać, po prostu lepsze życie. Można w to wierzyć lub nie, ale zawsze warto spróbować. Tym bardziej, że czasem bardzo niewielka zmiana może wiele wnieść. Wiele osób skarży się na kłopoty ze snem, kłopoty w związku, w pracy. Może wystarczy tylko zmienić wystrój w sypialni. Dorosły człowiek spędza w sypialni  jedną trzecią czasu w swoim życiu. Dzięki mądrości feng shui możemy poprawić jakość przestrzeni, którą zajmujemy i która nas otacza, oraz kształtować ją tak, aby nas chroniła i wspierała. Stosowanie feng shui w sypialni ma na celu osiągnięcie pomyślności i harmonii, a odpowiedni wystrój powinien pomóc nam się zrelaksować i zregenerować. Wystrój sypialni zgodny z feng shui ma wpływ na jakość wypoczynku, ale też na relacje z partnerem. Poprawne stosowanie zasad feng shui w sypialni może pomóc we wprowadzeniu w związek harmonii, uspokoi rozbiegane myśli, pomoże szybko zasnąć.

Read more

Projekt restauracji na Kazimierzu

Nowe zlecenie – projekt restauracji zlokalizowanej na krakowskim Kazimierzu. Pomyślałam – „super, dawno nie projektowałam restauracji, a poza tym na Starowiślnej, samo serce Krakowa. Bosko!” Potem zaczęły się tzw. schody.

Miejsce zlokalizowane przy bardzo ruchliwej ulicy – niby zaleta, ale ulicą jeżdżą tramwaje i samochody. Trzeba więc było przez okna pokazać wnętrza, które zachęcą do odwiedzin ludzi jadących tymi tramwajami i samochodami. Zwłaszcza oświetlenie wnętrza było ważne. Ciepłe i przytulne kolory, czerwone rolety i duże klosze lamp zrobiły swoje.  Read more