Miejsce pod schodami

ALT=miejsce pod schodami

Miejsce pod schodami to często taka część domu, z którą nie bardzo wiadomo, co zrobić. Trudno dostępne, niskie i nie wygodne często powodują, że ląduje tam kojec psa lub zostaje pusta dziura, w której po jakimś czasie narasta kupa rzeczy „do wyniesienia”. Znalazłam kilka ciekawych zdjęć na których widać, jak w prosty sposób wykorzystać to miejsce, jednocześnie zyskując ciekawy element wystroju wnętrza. Może w Waszych domach uda się wykorzystać niektóre z tych pomysłów. Najlepiej jest przewidzieć takie rozwiązania już na etapie projektowania domu.

Jesli jednak nie mamy tej możliwości, spróbujmy wykorzystać zastaną już przestrzeń, która zwłaszcza w małych wnętrzach jest bardzo potrzebna. Miejsce pod schodami śmiało może zamienić się w pakowną szafę, szuflady, półki na książki, a nawet w saunę czy sypialnię :). Zobaczcie też, jak ciekawie są wykończone schody, które często stanowią świetny element aranżacji wnętrza. O schodach, zasadach ich poprawnego projektowania oraz sposobach wykończenia przeczytacie w jednym z następnych wpisów.
Zapraszam do galerii, jest tam kilka przykładów, czasem zaskakującego wykorzystania powierzchnii pod schodami.

ALT:łóżko pod schodami
łóżko pod schodami
<alt=miejsce pod schodami>
schowek
effegibikokobuiltinsauna
sauna
duplex Vigo. CDG Arquitectos
schody-półki na ksiązki
Jak zaaranżować przestrzeń pod schodami?
wygodna dodatkowa sofa
35465915786251165_LS4UyBkF_f
w małym mieszkaniu cenny jest każdy centymetr powierzchni
spiżarnia
spiżarnia
przestrzen-pod-schodami-7_main
świetne połączenie parteru i piętra
UnderStairSolutions_01_apartmenttherapy
stojak na wino
stairs
salonowo
<bedroom-design-ideas-under-stairs alt=miejsce pod schodami>
z widokiem

 

Sposoby na miejsce pod schodami do piwnicy

Nie tylko zagospodarowanie schodów, stanowiących element dekoracji na piętrach doda nam powierzchni użytkowej. Możemy też zagospodarować miejsce pod schodami do piwnicy, np. podwieszając tam rowery czy robiąc dodatkową kuchnię.

miejsce pod schodami

Eclectic-Basement-Idea-of-Wine-Cellar-and-Buttler-Center-Installed-under-the-Staircase-Decorated-with-Wood-and-Stone-Cladding
miejsce pod schodami w piwnicy

 

zdjęcia:
http://www.makehomeeasier.pl/mood-boards/micro-living/, freshome.com, http://www.effegibi.it/, http://santos-diez.com/, www.planete-deco.fr,  http://www.pufikhomes.com, projektyarchico.blogspot.com, thekitchn.com, forum.muratordom.pl , homedit.com, freshnist.com, decoist.com, http://misafa.com/